Різновиди газонів: плюси і мінуси

Газони завжди були окрасою будь-якої приватної території, особливо велику увагу приділяли зовнішньому вигляду присадибних ділянок дворяни, що жили у великих маєтках або замках. Спочатку це була невелика галявина з польових трав, по якій прогулювалися дами зі своїми кавалерами. Також їх використовували як місце для рухливих ігор на відкритому повітрі. І території монастирів так само намагалися облагородити за допомогою газонних насаджень. Найчастіше для цього використовувався звичайний луговий дерен. Крім цього, нерідко газон доповнювали і такими квітучими рослинами, як гвоздика, барвінок, маргаритка, ромашка і багатьма іншими. Така собі "квітуча галявина", що не вимагає до себе особливої уваги та спеціального догляду.

Багато хто і зараз активно використовує досвід минулого. У першу чергу, це ті власники заміських ділянок, які не мають можливості приділяти достатньо часу ретельному догляду за газоном, постійно стригти його. Він так і називається зараз: "газон для лінивих". Компанія "Агро Світ" продає насіння конюшини, яке є прекрасною альтернативою газонної трави і має ряд значних переваг, порівняно з традиційними трав'яними сумішами для газонів. Такий тип газону зараз називається мавританський, або луговий. За рахунок того, що до складу цієї газонної суміші входять насіння однорічних квітучих рослин, він тривалий час є справжньою окрасою саду. За весь сезон його потрібно всього кілька разів скошувати. Щоб на наступний рік такий газон продовжував радувати око, потрібно навесні знову підсаджувати до нього насіння або цибулинки квітучих рослин. Якщо говорити тільки про конюшиновий газон, то він відноситься до розряду невибагливих. Зазвичай використовують для нього два види конюшини: червону і білу. Єдине, при розбивці газону слід враховувати той факт, що не варто розташовувати його поруч з городом (конюшина все-таки відноситься до смітної траві), а також те, що ця рослина не любить занадто тінисту заболочену місцевість.

Наступний тип газону - партерний, або англійський. Він відноситься до елітного, дорогого типу. Розміщують його, як правило, на самому видному, парадному місці ділянки. Так звана візитна картка власника, яка підкреслює його статус. Висівають його вузьколистовими газонними злаками (овсяниця і мітлиця). Трудомісткість такого газону полягає в необхідності ретельного догляду за ним: низька і регулярна стрижка (не рідше ніж два рази на тиждень). А ще по ньому не рекомендується ходити, а тим більше це не найкраще місце для дитячих ігор.
 
Є ще звичайні газони, які допускають настільки вільне поводження з собою: по ньому можна і на велосипеді кататися, і пікнік влаштувати приємно. Стригти такий газон можна не частіше одного разу на тиждень. Він зазвичай засівається широколистими злаками, можливі домішки різного виду мітлиці і овсяниці. Він, звичайно, не такий ефектний, як англійський, але зате набагато практичніший. Втім, кожен сам вибирає свої пріоритети. Спортивний газон якраз відноситься до звичайних і має високу стійкість до витоптування.
  
Компанія "Агро Світ" пропонує широкий асортимент газонних трав. Спеціалісти компанії пропонують насіння виключно високої якості, яке вже адаптоване до умов українського клімату.