Як застосовувати торф правильно

Якщо використати торф правильно, то можна порівняно недорого покращити структуру ґрунту, пожвавити мікрофлору та відповідно підвищити врожайність. Ви отримаєте позитивний результат, лише якщо користуватись торфом правильно. Тому давайте детальніше розглянемо цю тему.

Використання торфу залежить від того, наскільки він розклався. Тому його поділяють на три групи: низинний, перехідний, верховий. 

Низинний складається з мохів, очеретів, хвощів та деревних пород, що розклалися більше ніж на 40 %. Такий торф має нейтральну кислотність та найкраще підійде для удобрення ґрунту. 

До складу перехідного торфу входять перегнивші зелені і сфагнові мохи, багно, осока та інші схожі рослини. Такий торф розкладається на 25-40 %. Підходить для компосування.

Верховий торф є сумішшю багна, пухівки, різних видів мохів. Має мінімальний ступінь розкладання - до 20 %. Як і перехідний, верховий торф має високий рівень кислотності, тому вносити його у ґрунт без попередньої обробки не варто. А от як субстракт для теплиць, мульча, підстилка для звірів він чудово підійде. 

Як визначити вид торфу? Це видно навіть неозброєним оком. Якщо ви взагалі вперше бачите торф, то можна провести простий тест: візьміть білий папір, грудку торфу, стиснувши його в руці проводьте по листку. Далі огляньте слід залишений на папері. Він може бути дуже темний, коричневий з чорним - (розклад більше 50 %), темно-коричневий та добре маститься (розклад - 40 % і більше), коричнево-сірий, світло-сірий (розклад - від 20 % до 30 %), жовто-коричневий з волокнами (розклад - від 10 % до 20 %), світлий відтінок жовтого або безбарвний з помітними волокнами (розклад до 10%). Так ви можете визначити де його краще застосувати і чи взагалі буде з цього якась користь, адже може краще купити звичне добриво

Завдяки торфу збільшується вміст гумусу у ґрунті. Однак, сам торф складається не з гумусу, а тільки допомагає його утворенню. Він підійде для виснаженої, глинистої, піщаної, сухої та неврожайної землі. А ґрунт стане більш пухкішим. Варто знати, що перед внесенням торф потрібно провітрити.

Органічні добрива та інші товари для садівника можна купити в інтернет-магазині "АгроСвіт" за приємною ціною. Заходьте в каталог на нашому сайті та вибирайте насіння овочевих, кормових та медових культур, газони, приладдя і все, що зробить ваш сад/город доглянутим. В наявності різні види газонної трави.

Ми вже чекаємо ваших дзвінків! Просто додавайте цікаві для вас товари в корзину!