Як нам хочеться іноді поринути у казку, прийти додому і забути про щоденні турботи. Гарний краєвид навколо будинку тільки сприяє цьому. Для облаштування мальовничого саду або чарівної галявини біля вашого житла зараз доступна величезна безліч матеріалів. Використовуйте вашу фантазію, і ви створите неповторне місце для відпочинку родини та гостей!

Сучасний ландшафтний дизайн включає в себе не тільки складання композицій з найрізноманітніших рослин, але і додавання в цю композицію різноманітних об'єктів, які стають її органічною частиною. Важливе місце серед них займають садові скульптури. Це красиво й оригінально. Забавні казкові герої додадуть вашому саду загадковості, унікальності і зроблять ландшафт цікавішим і повнішим. Навіть саму стандартну дачу можна перетворити за допомогою декоративних фігурок. Аж до початку ХХ століття в садах ставили в основному класичні скульптури, і лише в другій його половині стався справжній вибух різноманітності, коли на галявинах біля будинків почали виростати не тільки класичні, а й авторські скульптури самих різних напрямів і стилів.

Сьогодні на ринку представленний величезний асортимент: пропонуються різноманітні садові фігури, що відрізняються простотою художньої обробки та високою довговічністю. Для оформлення статуеток застосовуються фарбувальні матеріали, стійкі до впливу вологи та вигоряння на сонці. Все це надає невеликим і крихким на вигляд статуеткам несподівано тривалого терміну експлуатації - сучасні садові фігурки здатні вірою і правдою прослужити своїм господарям протягом десяти-п'ятнадцяти років.

Звичайно ж, найбільш популярними персонажами садових фігур є тварини, причому - саме ті, що викликають розчулення, маленькі звірятка. Ці милі веселі статуетки, що прикрашають газон, майданчик перед будинком або квітник, пробуджують тільки позитивні емоції, як у дітей, так і у дорослих. Садова фігурка качечка, їжачок, зайчик або лесичка - це яскравий акцент ландшафту. Досить популярні також веселі садові фігурки гноми і гриби, які постають у вигляді казкових персонажів. В принципі, садові фігурки гноми - це загальновизнана «класика», яка прийшла в нашу країну з північної Америки. Вважається, що саме ці маленькі істоти живуть в садах, захищаючи їх від шкідників, здійснюючи благотворний вплив на рослини. Такі фігурки допомагають прикрасити будь-який газон або маленький сад, де зазвичай люблять грати ваші діти. Дуже забавно виглядають скульптури гномів в гущавині рослин або біля стежки, яка веде до будинку. Вважається, що вони охороняють врожай і приносять в будинок успіх і мир. Якщо належним чином доглядати за цією прикрасою газону, то садові фігури прослужать вам багато років. На нашому сайті ви знайдете найрізноманітніші персонажі для створення неповторного ландшафтного дизайну.

"В саду відпочивають всі п'ять почуттів відразу" (Х'ю Джонсон)

Функції скульптури в композиції саду можуть бути різними. По-перше, це об'єднання оточуючих рослин і фігурок у певний контекст, задання конкретної стилістики. Під впливом скульптурної композиції, наприклад, в японському або античному стилі, безликий куточок саду може перевтілитися і знайти індивідуальність. По-друге, скульптури допомагають у розстановці акцентів. Їх використовують для виділення ключових точок композиції, формування ритму, пейзажу і закріплення його структури. З іншого боку, вибір місця для скульптур багато в чому визначається стилістикою саду: у регулярному ландшафті скульптури доречні на відкритих місцях, на перетинах ключових ліній, у більш романтичному пейзажі скульптури можуть з'являтися з-за повороту несподівано або ховатися серед листя. Також підкреслити стильове рішення альпійської гірки або штучного водоймища допоможуть невеликі садові фігури у вигляді чаплі, жаби, черепахи, тваринки на гірках серед рослин. Ну а парадну частину саду, парк з англійським газоном, підстриженими кущами самшиту, сквер перед громадським будинком доповнять шляхетні скульптури богинь, янголяток, граціозних тварин...

Садові фігури гноми, жабенята, грибочки та інші цікаві фігурки обов'язково піднімуть настрій як всій вашій родині, так і неодмінно викличуть захоплені погляди гостей. Ці чудові маленькі скульптури прикрасять ваше повсякденне життя яскравими фарбами і додадуть до нього позитиву.

У багатьох з нас дача асоціюється не тільки з ударною працею, а й з довгоочікуваним відпочинком. І зробити його трішки приємнішим зовсім нескладно. Пасторальна краса, що радує око - що може бути краще? Як мовиться, все в ваших руках!